KAYIP ve YAS ÇALIŞMASINDA TERAPÖTİK BECERİLER EĞİTİMİ / 2021-2022 Dönemi

Kayıp ve Yas Sürecinde Terapötik Beceriler Eğitimi 2021-2022 Dönemi uzaktan eğitim (online) çalışması hakkında detaylı bilgiler aşağıda bulunmaktadır:

Başvuru sürecinizi başlatmak için tıklayınız.

Eğitimin Amacı

Bu eğitimde, ruh sağlığı çalışanlarını, terapi ve danışmanlık süreçlerinde, kayıp ve yasa ilişkin kavramlar, yas sürecinin evreleri, yas tepkileri ve yas türleri hakkında özellikle uygulamaya dönük olarak bilgilendirmek ana hedeftir. Kayıp ve yas çalışmasında, çocuk ve ergenlerde sıklıkla görülen psikopedagojik ve psikopatolojik sorunları vak’a örnekleriyle ele almak, aile ve okulla çalışma yollarını ve farklı terapötik stratejileri anlatmak amaçlanmıştır. Eğitimin ileri düzeyinde, farklı kuram ve kuramcılara göre yas danışmanlığı/terapisinde danışan- danışman ilişkisini yapılandırma, ilke ve teknikleri belirleme, müdahaleler, stratejiler oluşturma ve travma üzerinden kayıp-yas sürecini çalışmak öne çıkacaktır. Eğitimde, terapötik becerilerin kazandırılması, terapötik mikro becerilerle kayıp -yasa özgü olgu sunumları ve uygulama örneklerini birarada çalışmak temel eğitim yaklaşımı olarak benimsenmiştir.

Eğitim İçeriği

Eğitim içeriği ve takvimine dair ayrıntılı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Süresi

Ekim 2021 – Mayıs 2022 arasında, ayda 3 kere, Salı akşamları 19.30-22.00 arasında, her biri 2.5 saatlik 26 toplantı yapılacaktır.  Eğitim toplam süresi 66 saattir.

Başvuru ve Kayıt

 1. Bu eğitim sadece ruh sağlığı alanı profesyonellerine ve öğrencilerine açıktır. İlgilenen kişiler aşağıdaki adımları izleyerek başvuru süreçlerini başlatabilirler.
 2. Web sitesindeki elektronik başvuru formunu doldurarak başvurunuz için ilk adımı atabilirsiniz. – BAŞVURU FORMU
 3. Başvuru formunu tamamladıktan sonra kesin kayıt için ön ödeme dekontunuzu logoterapi@valueistanbul.com adresine iletmeniz beklenmektedir.

 Ödeme Seçenekleri

 • Kayıt ücreti: Eğitime başvurunuzu yaptıktan sonra yerinizi kesinleştirmek için 500 TL’lik bir kayıt ücreti yatırmanız beklenmektedir. Eğitime katılmaktan vazgeçmeniz durumunda ücret iade edilmeyecektir.
 • Aylık ödeme seçeneği: Aylık ödeme yapmayı seçen katılımcılar Ekim 2021-Mayıs 2022 arasında ayda 1 kez olacak şekilde 7 ödeme yaparlar. Aylık ödeme miktarı 2021-2022 dönemi için 1.000 TL’dir.
 • Yıllık ödeme seçeneği: Bir yıllık eğitim ücretini peşin ödemeyi tercih eden katılımcılara %10 indirim sunulmaktadır. Peşin ödemenin bir yıllık eğitim ücreti 7.000 TL yerine 6.300 TL olacaktır.

Önemli noktalar:

– Katılımcılar katılmadıkları toplantılar dâhil bütün buluşmaların ödemelerini yapmakla yükümlüdürler.
– Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü’ne yapılan ödemelere dair iade yapılmaz.
– Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü’ne her sene ücretlerini gözden geçirmekte ve güncellemektedir. Bu ücretler 2021-2022 dönemi için geçerlidir.

– Eğitimde yerinizi kesinleştirmek için son kayıt ücreti tarihi 04.09.2021 Cuma Günü‘dür.

Sertifikasyon

Yas ve Kayıp Çalışmasında Terapötik Beceriler Eğitim’in tamamlanması ile katılımcılara Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü tarafından, Viyana Viktor Frankl Enstitüsü onaylı uluslararası geçerliliği olan uygulayıcı sertifikası verilmektedir.

Eğitmenler

Eğitmenler hakkında ayrıntılı bilgilere Hakkımızda sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • Ayşegül Erçevik, Dr. Uzman Psikolojik Danışman (Öğretim Üyesi/ Bireysel ve Aile Terapisti)
 • Erkan Kalem, Dr. Klinik Psikolog (Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü Eş-Başkanı)
 • Özden Örs Kum, Uzm. Dr. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
 • Özlem Şener, Dr. (Öğretim Üyesi/ Psikodramatist)
 • Özkan Kenarlı, Dr. Uzm. Psikolojik Danışman  (Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü Eş-Başkanı)
 • Serhat Armağan Köseoğlu, Doç. Dr. Uzm. Psikolojik Danışman (Öğretim Üyesi)
 • Yelda Yıldız Önal, Dr. (Öğretim Üyesi/ Çift ve Aile Terapisti)

 2021-2022 Dönemi Eğitim Takvimi

Kesinleşmiş 2021-2022 dönemi eğitim içeriği ve takvimi için tıklayabilirsiniz.

Sorularınızı logoterapi@valueistanbul.net adresine iletebilirsiniz.

Kategori: Kayıp ve Yas Sürecinde Terapötik Beceriler Eğitimi